BRaK - Bratislavský knižný festival 2020 sa uskutočnil v posunutom termíne 11. - 13.9.2020 v priestoroch kultúrneho centra Nová Cvernovka. Témou 7. ročníka festivalu bol "Nový folklór". Medzi hlavných zahraničných literárnych hostí patrili György Dragomán, Anna Szabó T., Timur Vermes, Mariusz Szczygieł, či Alfie Bown. Úvodnú diskusiu „Dedina- Dom- Pec“ otvorili 4 spisovateľky Werona Gogola (PL), Petra Soukupová (CZ), Katarína Kucbelová a Soňa Uriková. Diskusný program už tradične dopĺňali divadelné predstavenia, workshopy, program pre deti, či hudobní hostia: poľské ženské trio Sutari, Nina Pixel s projektom Ancestral archeology, Roman Radkovič collective, Mucha Quartet, Džumelec a iní... Predajnej výstavy kníh sa na siedmom ročníku BRaK-u zúčastnilo viac ako 40 malých a stredných vydavateľstiev zo Slovenska a Čiech.
EXHIBITIONS
exhibition
11. - 13. 09. 2020 / 17:00
Mitríková & Demjanovič: Silné hrdinky a silní hrdinovia v Dobšinského rozprávkach
11. - 13. 09. 2020 / 17:00
Mitríková & Demjanovič: Silné hrdinky a silní hrdinovia v Dobšinského rozprávkach
exhibition
11. - 13. 09 / 17:00
Martina Matlovičová - Mačky letia do Kanady
11. - 13. 09 / 17:00
Martina Matlovičová - Mačky letia do Kanady
exhibition
11. — 13. 09. 2020 / 17:00
Suvenir _ contemporary art & craft
11. — 13. 09. 2020 / 17:00
Suvenir _ contemporary art & craft
FRIDAY 11.9
Opening of the festival
17:00
Škola nie je zajac, knižka nie líška
17:00
Škola nie je zajac, knižka nie líška
discussion
18:00
Dedina- Dom- Pec 2020
18:00
Dedina- Dom- Pec 2020
concert
20:00
SUTARI (PL)
20:00
SUTARI (PL)
DJ Set
21:00
DJ Flying horse
21:00
DJ Flying horse
concert
21:00
Nina Pixel - ANCESTRAL ARCHEOLOGY
21:00
Nina Pixel - ANCESTRAL ARCHEOLOGY
SATURDAY 12.9
10:00 - 19:00
Predajná výstava vydavateľstiev
10:00 - 19:00
Predajná výstava vydavateľstiev
theatre for childten
11:00
Nové divadlo - Kocúr v čižmách
11:00
Nové divadlo - Kocúr v čižmách
discussion
13:00
Sprievodca redakciou kníh
13:00
Sprievodca redakciou kníh
discussion
13:00
Bartók – Slovenské ľudové piesne
13:00
Bartók – Slovenské ľudové piesne
workshop
13:00
Zborovňa Pop-up workshop Marek Cina: Postav dom
13:00
Zborovňa Pop-up workshop Marek Cina: Postav dom
discussion
14:00
Medziriadky: Viktorie Hanišová, Magdaléna Martišková
14:00
Medziriadky: Viktorie Hanišová, Magdaléna Martišková
letterpress workshop
14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze
14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze
concert
14:00
Béla Bartók – Slovenské spevy / Slávka Horváthová a Mucha Quartet
14:00
Béla Bartók – Slovenské spevy / Slávka Horváthová a Mucha Quartet
discussion
15:00
Kapitalks: Playstation - Svet snov (diskusia s autorom)
15:00
Kapitalks: Playstation - Svet snov (diskusia s autorom)
presentation
15:00
Útočisko horolezcov
15:00
Útočisko horolezcov
presentation
15:30
2x vydavateľské príbehy - Bylo nebylo (CZ), Centrála (PL,UK)
15:30
2x vydavateľské príbehy - Bylo nebylo (CZ), Centrála (PL,UK)
children's program, workshop and screening
15:30
Tresky plesky: Sopka
15:30
Tresky plesky: Sopka
Workshop
15:30
Prístupy k redakčnej práci v premenách času
15:30
Prístupy k redakčnej práci v premenách času
discussion
16:00
„Hej Nedory, Kiliáne Nedory, ty stvůro, kterou miluju“
16:00
„Hej Nedory, Kiliáne Nedory, ty stvůro, kterou miluju“
workshop
16:30
Workshop Vytvor si svojho 2D Kompánka z edicie Orava
16:30
Workshop Vytvor si svojho 2D Kompánka z edicie Orava
theatre
16:30
Folklore not war
16:30
Folklore not war
discussion
17:00
Mariusz Szczygieł (PL) – súčasná poľská reportáž
17:00
Mariusz Szczygieł (PL) – súčasná poľská reportáž
music
18:00
Džumelec
18:00
Džumelec
discussion
19:00
Timur Vermes (DE) – ostrá politická satira
19:00
Timur Vermes (DE) – ostrá politická satira
concert
20:00
Roman Radkovič Collective
20:00
Roman Radkovič Collective
SUNDAY 13.9
10:00 - 17:00
Predajná výstava vydavateľstiev
10:00 - 17:00
Predajná výstava vydavateľstiev
children's program
10:00
Detské scénické čítanie z knihy Jaroslavy Blažkovej Mačky letia do Kanady
10:00
Detské scénické čítanie z knihy Jaroslavy Blažkovej Mačky letia do Kanady
theatre for children
11:00
Divadlo Spielraum Kollektiv: Papírrrr
11:00
Divadlo Spielraum Kollektiv: Papírrrr
children's program
12:00 a 15:00
Herňa Thé-a-Tér
12:00 a 15:00
Herňa Thé-a-Tér
discussion
12:00
Vráťte folklór ľuďom! / J. Feinberg, D. Moravčíková
12:00
Vráťte folklór ľuďom! / J. Feinberg, D. Moravčíková
discussion
13:00
Jan Urban (CZ), Andrej Bán
13:00
Jan Urban (CZ), Andrej Bán
workshop
13:00
Kundy crew
13:00
Kundy crew
discussion
14:00
Ľudové liečiteľstvo v Afrike a Podlasí / M.Vadas, A. Sabuchová
14:00
Ľudové liečiteľstvo v Afrike a Podlasí / M.Vadas, A. Sabuchová
leterpress woekshop
14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze
14:00
Každé nech sa sádže, ako vládze
14:00
Alena Sabúchová, Marek Vadas
14:00
Alena Sabúchová, Marek Vadas
concert
14:00
Spectrum Quartett / I. Zeljenka, E. Suchoň, V. Šarišský
14:00
Spectrum Quartett / I. Zeljenka, E. Suchoň, V. Šarišský
discussion
15:00
Czech this comics/ Tomáš Motal (CZ), Marek Rubec (CZ), Eva Ondová (SK)
15:00
Czech this comics/ Tomáš Motal (CZ), Marek Rubec (CZ), Eva Ondová (SK)
discussion
17:00
György Dragomán, Anna Szabó T. – autorské stretnutie
17:00
György Dragomán, Anna Szabó T. – autorské stretnutie